اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest

تعاونی‌ها مشمول معافیت بیمه‌ای می شوند

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی اعلام کرد: در پی امضای تفاهم نامه تخفیف بیمه کارفرما با معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی، تمام تعاونی هایی که براساس قانون باید مشمول معافیت بیمه می شدند، پوشش داده می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، عیسی منصوری در مراسم انعقاد تفاهم نامه های حوزه تعاون گفت: یکی از محورهای اصلی توسعه کسب و کار و اشتغال هم در ایران و هم در دنیا شبکه‌سازی است.
وی افزود: معمولا بنگاه ها در ایران بنگاه های خرد و کوچک  یعنی بیش از ۹۶ درصد از بنگاه ها زیر ۱۰ نفر هستند، به همین دلیل در تهیه آموزش، بازار و… دچار محدودیت هستند، بنابراین راهکار این مسئله شبکه سازی است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی بیان کرد: به نظر می رسد از  ظرفیت شبکه سازی در کشور استفاده نشده است که باید رویکرد تغییر کند.
وی افزود: تصمیم داریم سهم بخش تعاون در تسهیلات قابل ارائه به بخش خصوصی را افزایش دهیم در همین راستا ۱۳ هزار میلیارد تومان تاکنون به  روستایی اختصاص داده ایم و تلاش داریم سهم  بخش تعاون را در آن افزایش دهیم.
منصوری عنوان کرد: سیاست های فعال بازارِ کار یکی دیگر از موضوعات مهمی است که پیرو آن ۲۰ درصد از دستمزد دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی وارد کار می شوند را پوشش می دهیم و نیازی نیست کارفرما آن را پرداخت کند.
منصوری بیان کرد: از مهرماه معافیت بیمه ای تمام تعاونی‌ها  انجام می شود که یک اقدام بزرگ است.

 

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی دولت     www.dolat.ir

این پست را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در facebook
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ