مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی با حضور در اتاق خبر اداره کل روابط عمومی به تشریح بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع مقیم کشور پرداخت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر احمدرضا خزاعی با بیان اینکه ۴۵ هزار بیمه شده اصلی و ۲۵۰۰ مستمری بگیر خارجی در کشور تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: با احتساب خانواده هایشان، افراد تحت پوشش در این بخش به ۸۴ هزار نفر می رسند.
وی افزود: ۷۴ درصد خارجی های مقیم کشور که دارای پروانه کار و اقامت قانونی هستند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و در صورتی که صدور پروانه کار برای اتباع خارجی افزایش یابد این سازمان نیز می تواند افراد بیشتری از اتباع خارجی را تحت پوشش بیمه قرار دهد تا از خدمات سازمان تامین اجتماعی به جز بیمه بیکاری استفاده کنند.
مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی به بیمه ایرانیان خارج از کشور نیز اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰ هزار بیمه شده اصلی در خارج از کشور داریم که در قالب بیمه شده اجباری، حرف و مشاغل آزاد، بیمه ایرانیان خارج از کشور و اعزام نیروی های فنی و مهندسی بیمه پرداز هستند.
دکتر خزاعی تعداد ایرانیان خارج از کشور تحت پوشش را ۳۰۶ هزار نفر اعلام و اظهار داشت: از این تعداد ۸۵ هزار نفر مستمری بگیر هستند .
وی با اشاره به تعامل سازمان تامین اجتماعی با سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در خصوص بیمه ایرانیان خاج از کشور و برقراری ارتباط اداره کل اتباع با رایزنان سفارتخانه ها گفت: فراخوان چهارم ایجاد کارگزاری برون مرزی تامین اجتماعی منتشر شده است.
دکتر خزاعی به مقاوله شماره ۱۹ سازمان بین المللی کار(ILO) اشاره کرد و گفت: اتباع خارجی که در کشور خود بیمه هستند و در کشور مقیم اقامت قانونی و پروانه کار دارند مشمول این ماده هستند و با تمهیدات این سازمان در سالجاری تعداد بیمه شدگان در این بخش ۳ برابر شده است.
مدیر کل اتباع خارجی سازمان تامین اجتماعی در خصوص بیمه شاغلان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز گفت: کارکنان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (تبصره ذیل ماده ۴۶ قانون تامین اجتماعی) مشمول قانون تامین اجتماعی هستند و این سازمان می تواند وضعیت بیمه این افراد را پیگیری کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *