عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: صدور کارت‌های اعتباری خرید کالا از وظایف بانک مرکزی نیست اما به این مسئله وارد شده ، ورود بانک مرکزی به صدور کارت‌ها اشکالی ندارد اما وظیفه اصلی آن بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

محمود بهمنی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص صدور کارت‌های اعتباری خرید کالایی ایرانی، اظهار داشت: منظور از صدور کارتهای اعتباری خرید کالا ایجاد و افزایش قدرت خرید برای مردم است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه کارت‌های اعتباری خرید کالا یکی از راه‌کارهای خروج از رکود و ایجاد تقاضا است، گفت: چون مردم قدرت خرید ندارند با کارت‌های اعتباری می‌توانند خرید کنند، تفکر صدور کارت اعتباری خرید کالا بسیار پسندیده است.

وی  با تاکید بر اینکه  باید در اجرا این طرح دقت کنیم تا اعتبار کارت‌ها به وجه نقد تبدیل نشود، عنوان کرد: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد تا رونق در تولید و عرضه کالا نیز افزایش یابد و صرفا تزریق پول نباشد.

وی در خصوص عملکرد بانک مرکزی در زمینه صدور کارت‌های اعتباری خرید کالا، اظهار داشت: صدور این کارت‌ها از وظایف بانک مرکزی نیست اما به این مسئله وارد شده ، ورود بانک مرکزی به صدور کارت‌ها اشکالی ندارد اما وظیفه اصلی آن بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه باید بانک‌ها به وظایف اصلی خود عمل کنند، خاطر نشان کرد: بانک‌ها در زمینه صدور کارت‌ای اعتباری خرید کالا باید تنها عامل اجرایی باشند.

 

تاریخ خبر :۱ آذر ماه ۱۳۹۶

منبع خبر : مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *