نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از تاخیر در اجرای نظام جامع مالیاتی انتقاد کرد.

امیر خجسته در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با بیان اینکه در حال حاضر فعالان اقتصادی در زمینه اخذ مالیات با مشکلاتی روبرو هستند، گفت:در نشست اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سئوال خود را از وزیر اقتصاد درخصوص علت عدم تسریع در تهیه و اصلاح و تقدیم قانون جامع مالیات کشور مطرح کردم وبر لزوم انجام این مهم تاکید داشتم.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون جامع مالیات کشور باعث شفافیت در اخذ مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی در کشور خواهد بود بنابراین تاخیر در انجام این مهم از سوی وزارت اقتصاد قابل قبول نیست.

خجسته افزود:برآورد می شود هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی به دلیل تاخیر در به سرانجام رسیدن قانون جامع مالیات کشور وجود دارد این در حالی است که بطور مثال در استان همدان فشارهای سنگین مالیاتی روی دوش مردم و کسبه وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات باید بردرآمد باشد نه مالیات بر زور، افزود:در حال حاضر یک عده خیلی با روش های مختلف از پرداخت مالیات های قابل توجه فرار می کنند و یک عده نیز  با اختیار خودشان و بدون ضوابط مالیات را کم می کنند.

 

تاریخ خبر :۵ آذر ماه ۱۳۹۶

منبع خبر : مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *