عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه صندوق مکانیزه فروش در صحن علنی مجلس خبر داد.

محمود شکری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عمکلرد کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ارائه لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، لایحه مذکور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت. در سال گذشته کلیات این لایحه در کمیسیون اقتصادی مصوب شده بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود:با توجه به اهمیت لایحه صندوق مکانیزه‌ فروش و جایگاه آن در ارتباط با قانون نظام جامع مالیاتی و نیز اجرای صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده،بررسی این لایحه به عنوان یکی از اولویت‌های کمیسیون اقتصادی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

وی  ادامه داد: بعد از برگزاری جلسات مستمر کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان ذیربط، جمع‌بندی‌های نهایی در خصوص لایحه صندوق های مکانیزه فروش انجام و در صحن کمیسیون اقتصادی جزئیات لایحه مذکور بعد از بررسی‌های کارشناسی مصوب شد.

شکری تصریح کرد: لایحه صندوق‌های مکانیزه فروش به زودی به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود و امیدواریم قبل از بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ این لایحه در صحن مجلس به سرانجام برسد.

رئیس کمیته مالیاتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:تصویب لایحه صندوق‌های مکانیزه فروش به رصد گردش وجوه ناشی از فروش کالا و خدمات کمک می کند.

 

تاریخ خبر :۱۵ آبان ماه ۱۳۹۶

منبع خبر : مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *